Vážený zákazníku, děkujeme vám, že jste si vybral a zakoupil podlahovou krytinu v prodejně Koberce BRENO. Nový koberec bude dotvářet prostředí ve kterém žijete, případně pracujete a oživí váš byt nebo kancelář.
Aby koberec lépe plnil vaše nároky a představy a prodloužila se jeho životnost, nabízíme několik rad.

Konkrétní rady o čištění a údržbě naleznete v rubrikách:

Pravidelná péče

Údržba vlněných koberců

Odstraňování skvrn

Údržba a čištění kusových koberců
Na běžnou údržbu se doporučuje vysávání. Na odstranění skvrn se doporučují čistící ubrousky nebo přípravek určený na odstranění skvrn např. Star nebo Mr.Teppich odstraňovač skvrn.

Na hlubší čištění, především u kvalitnějších koberců – z materiálu vlna, acryl a heatset se doporučuje čištění tzv. suchou cestou, kdy se na koberce nasype jemný prášek, který pohltí nečistoty a pak se vysaje. K dostání je ve specializovaných prodejných nebo v naší nabídce – Vanish – suché čištění.

Další doporučovanou možností je čištění pěnou – např.čistící prostředek na koberce Mr.Teppich, Peršan – kdy se vytvoří hustá pěna, která se nanese na koberec tak, aby nebyl úplně promáčen, a po vyčištění se koberec opět vysaje.

Čištění mokrou cestou se u kvalitnějších kusových koberců nedoporučuje, neboť může dojít k poškození apretury vlákna a to má za následek vypadání vlasové části koberce.

Zde si můžete stáhnout návod v PDF