Postup při údržbě:

1. Preventivní údržba
Používejte ve všech vchodech rohožky - odstraní špínu a vlhkost z obuvi. Rohožky je nutno pravidelně čistit, aby se samy nestaly zdrojem špíny.

2. Pravidelné vysávání
Nejdůležitější při péči o Váš koberec je jeho pravidelné vysávání 2-3x týdně. Je však pravděpodobné, že i přes pravidelné vysávání, bude koberec za určitou dobu jevit známky znečištění. A tehdy je třeba provést důkladné vyčistění, kterým se z koberce odstraní hloubkové nečistoty.

3. Čištění koberců
Existují tři druhy čištění:

a) Čištění suchou cestou
Při této metodě se používá prášek, který je hrubý, mírně vlhký a má výraznou absorpční schopnost. Díky těmto vlastnostem na sebe váže prach a nečistotu. Tento prášek se na koberec nasype, nechá se působit (dle návodu) a poté se vysaje. Tato metoda je zvlášť vhodná pro všívané a tkané koberce s nízkou výškou vlasu, s výjimkou koberců vyrobených z bavlny. U koberců s vyšší výškou vlasu hrozí nebezpečí, že prášek zůstane v koberci a proto se čistění suchou cestou u těchto druhů nedoporučuje.

b) Čištění mokrou cestou
Jedním z čisticích prostředků, které můžete obecně použit pro každý druh koberce je tzv. mýdlová voda. Tento roztok vytvoříte smícháním 1 dílu kvalitního pracího prostředku na čistém vlny a 15 dílů vlažné vody. Můžete též použit speciální prostředky na čistění koberců, které jsou na trhu dostupné Nikdy nepoužívejte zásaditý šampon, saponáty pro domácnost, nebo šampony s obsahem čpavku. Důležité je dodržovat ředění, případný silnější roztok způsobí potíže při odstraňováni čisticího prostředku z koberce. Čisticí roztok se rovnoměrné nanese na celou plochu koberce, na znečištěných místech se nečistoty odstraní vlhkým hadrem. Čistění je třeba provádět tak dlouho, dokud se z koberce vylučuje nečistota. Poté je třeba koberec nechat řádné vyschnout a nechodit po něm, dokud není úplné suchý.

c) Strojové čištění
Tato metoda zvaná též parní čistění spočívá ve vstřikování roztoku velmi horké vody a vhodného saponátu do kobercového vlasu. Nečistoty jsou unášeny vodou, která je téměř okamžité odsáta výkonným systémem mokrého vysáváni Tato metoda je vhodná pro velmi znečištěné koberce a v kombinaci s čistěním mokrou cestou lze do původního stavu uvést i velmi špinavý a sešlapaný koberec. Pokud použijete čisticí stroj sami, je třeba dodržovat návod a nepřekročit koncentraci přísad uvedenou výrobcem. Pro dokonalý výsledek doporučujeme přenechat toto čistém profesionální firmě.